Program Kullanmadan Videolardan Gif Nasıl Yapılır?

Program Kullanmadan Videolardan Gif Nasıl Yapılır?

Gifntext işlemi ile yapılan giflere özel yazı yazma eklem aracını kolaylıkla yaptıktan sonra bir de akılları karıştıran acaba bu giflerden programsız bir şekilde video yapılır mı soruları gelmektedir. Bu sorulara en doğru şekilde cevap vermek isteriz. Peki, gifntext işleminde olduğu gibi kolay bir programsız videolardan gif yapma, uygulama işlemi kolay yapılabiliyor mu? O da koca […]

Gifntext işlemi ile yapılan giflere özel yazı yazma eklem aracını kolaylıkla yaptıktan sonra bir de akılları karıştıran acaba bu giflerden programsız bir şekilde video yapılır mı soruları gelmektedir. Bu sorulara en doğru şekilde cevap vermek isteriz. Peki, gifntext işleminde olduğu gibi kolay bir programsız videolardan gif yapma, uygulama işlemi kolay yapılabiliyor mu? O da koca bir soru işareti oluyor. Bütün bunların elbette bir cevabı bulunmaktadır. Ve biz sizlere bu cevapların en doğru olan taktiklerini öğretmeye çalışacağız. Bakalım program kullanmadan videolardan gif nasıl yapılır bunu hep birlikte öğrenelim, öğrendiklerimiz ile aydınlanalım ne dersiniz?

Program Kullanmadan Videolardan Gif Yapma

Son yılların en popüler konusu olan gif yapama özelliği artık videolarda ve diğer sosyal ağlarda sık karşılaştığımız durumlar arasında yer almaktadır. Sevdiğimiz bir karaktere gifler ile şekil vermek ve komik eğleneli kısımlarında mutlu olma şansımız bu şekilde artarken bütün teknolojik ürünlerde özellikle akıllı telefon özelliklerinde bu uygulama özellikleri oldukça fazla yer almaktadır. Çoluk çocuğun bile severek ilgilendiği gifler özellikli olmaya devam etmektedir. Birde bunlardan videolar yapmak ve bunu hiç uğraşmadan programsız bir şekilde yapmak işin en güzel tarafıdır. Peki, program kullanmadan videolardan gif yapmak mümkün müdür hep birlikte öğrenelim.

  • İnternet tarayıcınızdan şu ismi yazarak’’giphy’’  programsız videolardan gif yapma işlemini gerçekleştirin.
  • Giphy yazdıktan sonra videolardan programına ihtiyaç duymadan yapmak istediğinizi gifi önceden seçiniz.
  • Videoda sizden istenilen yerleri keserek gif yapma taktiğine başlayın. Gif işleminde sabırlı olmak, acele etmemek ve planlı olmak yapacağınız başarılı bir videoyu ortaya serecektir.
  • Giphy açık kaynaklı bir koddur. Bu edenle yapacağınız her gifi herkesin görme ihtimali yüksektir. Bunun için bir gif oluştururken kendi resimleriniz kullanmadan bu işlemi yapmanız sizin için daha iyi olacak resminiz ve görüntünüz açık kaynaklı kod olduğundan herkesin eline geçerek paylaşılma durumları söz konusu olacaktır. Eğer bütün bunların yaşanmasını istemiyorsanız yapmanız gereken bu programın ücretli sürümünü satın alarak kodu kendi isteğiniz ile herkese açık ve ya kapalı işlemde tutmak olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Bebekleri Uyumayan Anneler İçin Öneriler & Bebekler Nasıl Uyutulmalı başlıklı makalemizde Bebekler Nasıl Uyutulmalı, Bebekler Nasıl Uyutulur ve Bebeklerde uyku hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM