Hızlı Ve Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri Nelerdir?

Hızlı Ve Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri Nelerdir?

Hızlı ve sağlıklı kilo verirken dikkat edilmesi gereken en önemli husus hızlıca verilen kiloların aynı hızla tekrar alınmamasıdır. Bu nedenle kilo vermeye başlamadan önce verdiğiniz kiloların kalıcı olmasını istiyorsanız, yapmanız gereken ilk şey sağlıklı bir beslenme düzeni oluşturmaktadır. Sağlıklı bir beslenme düzeninde ilk şart, güne kahvaltı ile başlamaktır. Genelde beslenme de yapılan yanlışlardan biri kahvaltıyı […]

Hızlı ve sağlıklı kilo verirken dikkat edilmesi gereken en önemli husus hızlıca verilen kiloların aynı hızla tekrar alınmamasıdır. Bu nedenle kilo vermeye başlamadan önce verdiğiniz kiloların kalıcı olmasını istiyorsanız, yapmanız gereken ilk şey sağlıklı bir beslenme düzeni oluşturmaktadır.

Sağlıklı bir beslenme düzeninde ilk şart, güne kahvaltı ile başlamaktır. Genelde beslenme de yapılan yanlışlardan biri kahvaltıyı atlamaktır. Halbuki kahvaltı altın değerindedir. Atlanmadan hatta geçiştirilmeden sağlıklı bir kahvaltı metabolizmayı harekete geçirir. Öğlen midenin en kızgın olduğu zamandır. Bu nedenle istediğiniz yemekleri abartmadan yiyebilirsiniz. ancak dikkat etmeniz gereken nokta yediğiniz yemek kızartma türü olmamalıdır, kızartmalara alternatif olarak ızgarayı tercih edebilirsiniz. Hamur ağırlıklı olmamalıdır. Et ağırlıklı besleniyorsanız yanında mutlaka dengeleyici ve hafifletici sebze ve salata olmalıdır.

Ara öğünlerde abur cubur yerine işlenmemiş sağlıklı kuruyemişler tüketmek kilo vermenize yardımcı olurken aynı zamanda gün içerisinde düşen enerjinizin yerine gelmesini sağlar. Akşam ise en hafif yiyeceğiniz öğündür. Akşam ne kadar hafif yerseniz o kadar hızlı bir şekilde kilo verirsiniz. Akşam en geç 7 den sonra meyve de dahil yemeyi bırakın. bol bol su içebilirsiniz. Birkaç gün bu yöntemi uygulamakta biraz zorlansanız da sabrettiğiniz takdirde her şey düzene girecektir.

Hızlı ve sağlıklı kilo verirken dikkat etmeniz gereken hususlar aşağıda sıralanmıştır.

Alkolden uzak durun. Alkol besinlerdeki yağ emilimini artırır. Ayrıca vücudu yavaş yavaş öldürür. Gazlı içecekleri mümkünse tüketmeyin. Bunların yerine doğal olan içecekleri tüketin. Örneğin, şalgam, ayran, doğal meyve suyu, maden suyu gibi içerisinde katkı maddesi olmayan içecekleri tüketin.
Özellikle son zamanlarda yeşil çayın önemi çok daha iyi anlaşılmıştır. Çay kahve yerine yeşil çay tüketmek kilo vermenizi hızlandırır. yeşil çay metabolizmayı hızlandırır.
Suyu ılık içmeye özen gösterin.
Hayatınıza sporu dahil edin. Güne erken başlayarak 15 dakika egzersiz yapmak gün içerisinde sizi zinde tutmaya yardımcı olur.
Porsiyonlarınızı küçültün.
Ekmeği hayatınızdan çıkarın. Eğer bu mümkün değilse azaltabildiğiniz kadar azaltın.
En önemlisi bol bol su için. Su hayattır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM