Elden ve Kumaştan Kırmızı Lahana Lekesi Nasıl Çıkar?

Elden ve Kumaştan Kırmızı Lahana Lekesi Nasıl Çıkar?

Kırmızı lahana kat kat yaprakları olan rengi mor ile kırmızı arasında kalan bir sebzedir. Bu sebzeye kırmızı lahana lekesi nasıl çıkar? Kırmızı lahananın rengi çok canlı ve kolay leke bırakabilen bir sebzedir. İçerisindeki mineraller sayesinde oldukça sağlıklı ve faydalı bir sebzedir. Kırmızı lahana lekesinden kurtulmak için birkaç çözüm yolu bulunabilir. Ellerden Kırmızı Lahana Lekesini Çıkartmak […]

Kırmızı lahana kat kat yaprakları olan rengi mor ile kırmızı arasında kalan bir sebzedir. Bu sebzeye kırmızı lahana lekesi nasıl çıkar? Kırmızı lahananın rengi çok canlı ve kolay leke bırakabilen bir sebzedir. İçerisindeki mineraller sayesinde oldukça sağlıklı ve faydalı bir sebzedir. Kırmızı lahana lekesinden kurtulmak için birkaç çözüm yolu bulunabilir.

Ellerden Kırmızı Lahana Lekesini Çıkartmak İçin

Kırmızı lahana genellikle salata ya da turşu yapımında kullanılmaktadır. Kırmızı lahanayı doğrarken ellerde iz bırakabilmektedir. Kırmızı lahananın bıraktığı lekeler elleri sabunlu su ile yıkamakla geçmez. Kırmızı lahana lekesi nasıl çıkar? Limonun içerisinde asitler bulunmaktadır ve boyanan eller limon suyu ile iyice avuşturarak yıkandığında ellerden kırmızı lahana izi çıkar. Ellerde leke bırakmaması için kırmızı lahanayı doğramadan önce ellerinize sirke ve zeytinyağı sürebilirsiniz. Böylelikle ellerinizde kırmızı lahana lekesi kalmayacaktır.

Kumaşlardan Kırmızı Lahana Lekesi Çıkartmak İçin

Kumaşınıza kırmızı lahana lekesi bulaştıysa ve tazeyse çıkması daha kolay olur. Bir havluya ya da kağıt peçeteye sirke ve zeytinyağı sürerek kumaşı silin.

Bir önceki yazımız olan Pegasus Bilet Değişikliği : (0850) 302 54 93 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM