Bebeklerin Elbiseleri, Temel Eşyaları Ve Oyuncakları Güzelce Nasıl Temizlenir?

Bebeklerin Elbiseleri, Temel Eşyaları Ve Oyuncakları Güzelce Nasıl Temizlenir?

Dünyanın en güzel varlığı bebeklerdir. Onların saf ve masum bakışlarına bakmamak ve onları sevmemek mümkün değildir. Yalnız bu güzel varlıkları büyütürken de dikkat etmemiz gereken bazı hususlar vardır. Sahip olduğumuz bebek giysileri, eşyaları ve oyuncakları nasıl temizlenir diye uzun uzadıya düşünmeyin. Bebek Kıyafetlerini Temizleme Bildiğiniz gibi bebeklerin cildi bizlere oranla daha hassas ve narindir. Bebek […]

Dünyanın en güzel varlığı bebeklerdir. Onların saf ve masum bakışlarına bakmamak ve onları sevmemek mümkün değildir. Yalnız bu güzel varlıkları büyütürken de dikkat etmemiz gereken bazı hususlar vardır. Sahip olduğumuz bebek giysileri, eşyaları ve oyuncakları nasıl temizlenir diye uzun uzadıya düşünmeyin.

Bebek Kıyafetlerini Temizleme

Bildiğiniz gibi bebeklerin cildi bizlere oranla daha hassas ve narindir. Bebek kıyafetlerini genelde küçük olduklarından elde yıkamayı tercih edebileceğiniz gibi makinede de yıkayabilirsiniz.

Bebek Kıyafetlerinde Lekeler

Genelde kıyafetin üzerindeki leke durumuna göre bir tercih yapabilirsiniz. Yalnız makinede yıkamayı düşünürseniz mutlaka evdeki diğer yaşayanların kıyafetlerinden ayrı olarak yıkanmalıdır. Bebek kıyafetini yıkarken sıradan deterjanlar yerine kimyasal içermeyen ya da içeriyorsa bile az kimyasal içeren ürünleri tercih etmelisiniz. Giysileri yıkarken seçeceğiniz sıcaklıklarda önemlidir. Düşük sıcaklıklar mevcut bakterileri öldürmezken yüksek sıcaklıklar ise kıyafetin rengini solduracaktır. Deterjan kullanırken de abartılmamalıdır mümkün olduğunca az miktarlarda kullanılmalıdır. Kirlenmiş bebek kıyafetlerini bekletmemeniz hijyen ve sağlık açısından önemlidir. Mümkün olduğunca bekletmeden yıkamak daha sağlıklı olacaktır. Giysiler yıkanırken etiketine bakılmalı ve sıcaklık mümkünse 40 ve ya 60 derece arasında olmalıdır.

bebek elbiseleri nasıl temizlenmeli

Bebeklerimiz İçin Her Şeyin En İyisi Bebeklerin Eşyaları Nasıl Temizlenir?

Bebeklerle ilgili bebek giysileri, eşyaları ve oyuncakları nasıl temizlenir konusunda şimdi de eşyalar ve oyuncaklar temizliğinden bahsedelim. Bebekler doğdukları günden itibaren merak duygusuyla büyürler ve bu yüzden hem gelişimleri açısından hem de merak duygularını kamçılamamak adına yaş gruplarına uygun olarak oyuncak ve eşya alınmalıdır. Tabi sürekli kullanılan bu nesnelerin temizliği de önemlidir. Ilık su ve sabun ile iyice ovalayarak temizleme yapılabilir.

Plastik Oyuncakların Temizliği

Küçük plastik oyuncaklar eğer pil içermiyorlarsa bulaşık makinesinde yıkanabilirler. Yıkamadan sonra seyretilmiş çamaşır suyuna oyuncakları batırarak kurumaya bırakınız. İçi doldurulmuş oyuncaklarda aslında birer mikrop yuvasıdır ve bu tarz oyuncakları sadece tek çocuk ya da çocuğunuz tarafından kullanılmalıdır ve haftada en az 1 kez makinede yıkamaya özen gösterilmelidir. Son zamanlar çeşitli boylarda üretilen su havuzları da vardır. Bu tip havuzlarda mikropların barınması elverişli bir yapı vardır. Bu tarz havuzlarda çocuğunuz oynamadan önce havuzu klorlu çamaşır suyu ile iyice temizlemelisiniz. Ve sonrasında havuzun suyunu doldurmalısınız. Havuzda oynayan çocuk oyundan sonra yıkanmalı ve havuzda boşaltılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Far Lekesi Temizleme Nasıl Temizlenir başlıklı makalemizde Far Lekesi, Far Lekesi Temizleme ve Far Lekesi Temizleme Nasıl Temizlenir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM