Bebek Suluklarında Oluşan Küf Tehlikesi

Bebek Suluklarında Oluşan Küf Tehlikesi

Sağlıklı olabilmek için yediklerimize, içtiklerimize, hatta kullandığımız eşyalara çok dikkat etmemiz gerekir. Özellikle bebekler oldukça hassas bir yapıya sahiptirler. Onları nasıl beslediğiniz, hatta onun için kullandığınız eşyaları nasıl muhafaza ettiğiniz oldukça önemlidir. Biberon ve sulukların sağlıklı bir yapıda olması çok önemlidir. Fakat ,zaman zaman bebeğinizin suluğunda küf tehlikesi oluşabilir. Bunu anlayabilmeniz için, aldığınız ürünün kapak […]

Sağlıklı olabilmek için yediklerimize, içtiklerimize, hatta kullandığımız eşyalara çok dikkat etmemiz gerekir. Özellikle bebekler oldukça hassas bir yapıya sahiptirler. Onları nasıl beslediğiniz, hatta onun için kullandığınız eşyaları nasıl muhafaza ettiğiniz oldukça önemlidir. Biberon ve sulukların sağlıklı bir yapıda olması çok önemlidir. Fakat ,zaman zaman bebeğinizin suluğunda küf tehlikesi oluşabilir. Bunu anlayabilmeniz için, aldığınız ürünün kapak kısmına dikkat edin. Yanlış kullanım ya da ürünün sahte olması birçok küf oluşumuna, sebebiyet verir. Sizlere ünlü yayıcı olan Daily Mail’in yayınlamış olduğu bir haberi paylaşacağız.Bir gün sosyal medya üzerinde bir haber herkesin dikkatini çeker.Ünlü bir haber yayıncı olan, Daily Mail’in yayınladığı bir haberde sürekli hasta olan oğlunun, neden hasta olduğunu anlayamıyor bunun sebebini sürekli araştırdığını söylüyordu. Bir gün çocuğu için aldığı suluğun suyunu yenilemek için mutfağa doğru gittiğini açıklar.

O an gördüğü manzaradan dehşete kapılır. Bebeğinin suluğunun kapak kısmı iyice küflenmişti. Bunu fark edince anladı ki çocuğunun virüs kapıyor, sıklıkla ateşi çıkıyordu. Meğer fark edemediği büyük sorun buymuş. O gün bu duruma morali çok bozulduğunu suluğu sinirden fırlatıp attığını ve bu ürünün sahte olduğunu düşündü.Sözde su sızdırmayan dayanıklı bir suluk olduğu için almıştı. Hemen işe bu markayı üreten firma ile görüştü. Çoğu çocuğun hayati tehlike yaşadıklarını ve bundan ötürü ,ciddi sağlık sorunları ile karşılaşacaklarını bildirdi.

Bunun üzerine, facebook ta bu suluk resimleri yayınlandı ve binlerce insan bunu paylaşım sitesinde paylaşarak, sağlığı tehdit eden bu suluklardan rahatsız olduklarını duyurdular.
Bu marka bu yayından sonra buna bir açıklık getirdi. Marka firması: Kesinlikle suluklar orijinal ve sağlığa uygun yapılmıştır. Bunun sebebi yanlış kullanımdır dedi. Bu tür suluklara sadece soğuk sıvılar konulmalıdır. Sıcak süt konulduğunda suluğun yapısını bozar. Ilık ve sıcak sıvılar bu tür kalıntılara neden olur ve sızma olayı gerçekleşir diyerek söze açıklık getirdi. Uzmanlar her zaman çocuk suluklarının ve bebek biberonlarının iyi bir şekilde steril edilmesi gerektiğini bildirmektedirler. Her fırsatta bunu yapın. Uzmanlar,çocuk sağlığını bu şekilde muhafaza etmelerinin daha doğru olacağını belirtmektedirler.

Sağlıklı bir yaşam için aldığınız her ürünün kalite ve sağlık kontrollerine uygun bir yapıda olduğunun bilincine vararak hareket etmenizi tavsiye ediyoruz. Bebek suluklarında oluşan küf tehlikesi ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilir.Çocukların kullandığı eşyalara önem vermeli,sağlıklı olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan İngilizceyi kolay öğrenmenin yolları nelerdir ? başlıklı makalemizde İngilizce, İngilizceyi kolay öğrenme ve İngilizceyi kolay öğrenmenin yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM