Badana Lekesi Nasıl Çıkarılır, Badana Lekesi Çıkarma Yöntem ve Teknikleri Nelerdir?

Badana Lekesi Nasıl Çıkarılır, Badana Lekesi Çıkarma Yöntem ve Teknikleri Nelerdir?

Boya yapma işlemleri esnasında insanları en çok korkutan durum boya sonrası badana lekelerinin nasıl çıkacağı konusudur. Bu konu oldukça düşündürücü bir konudur. Bu temizliği yapacak kişide stres olur ve çıkması zor olduğu için kalıcı bir iz olur mu düşüncesi yorar. Bunun için gerekli önlemler almanızı tavsiye ederim. Tabii eğer ki boya sonrası az önce bahsettiğim […]

Boya yapma işlemleri esnasında insanları en çok korkutan durum boya sonrası badana lekelerinin nasıl çıkacağı konusudur. Bu konu oldukça düşündürücü bir konudur. Bu temizliği yapacak kişide stres olur ve çıkması zor olduğu için kalıcı bir iz olur mu düşüncesi yorar. Bunun için gerekli önlemler almanızı tavsiye ederim. Tabii eğer ki boya sonrası az önce bahsettiğim sorunları yaşamak istemiyorsanız. Boya badana sırasında etrafa damlamasını engellemek amacıyla naylonlar serilebilir.

Ancak bir kere boya badana yapılmaya başlandı ise etrafa illa ki boya damlayacak ve bu boya lekesinden kaçmak imkansız bir hal almaktadır. Bu durumda lekenin çıkarılması için uzun zaman beklemek lekenin derine işlemesine ve daha zor bir şekilde çıkarılmasına neden olacaktır. Bunun için gerekli önlemlerin en kısa süre içerisinde alınması gerekir.

Boya Badana Lekeleri Temizleme İşlemleri;

Badana lekelerini çıkarmak için diğer lekeleri uygulamaktan daha farklı yöntemler uygulanmaktadır. Etrafa yayılan boya lekesi terebentin denilen bir madde ile birlikte silinerek kolaylıkla çıkarılabilir. Ancak terebentinin ılık olması gerekir.

Bundan dolayı şişesi ile birlikte kısa bir süre ılık bir suda bekletmek yeterli olacaktır. Daha sonra ılımış terebentini lekenin olduğu bölgelere temiz bir bez yardımı ile silmek gerekecektir.

Badana lekesi genel olarak tiner yardımı ile de çıkacağı için lekenin olduğu bölgenin tiner ile silinmesi gerekir. Fakat tiner yapısı itibari ile kötü koku bırakacağı için terebentin kullanılması bu işi bilenler tarafından önerilmektedir. Böylece korkutucu badana lekeleri oldukça hızlı bir şekilde silinebilir ve zorlu leke olmaktan çıkabilir.

Bir önceki yazımız olan Boya Lekelerinden Kurtulmanın Kolay Yolları ve Yöntemleri Nelerdir? başlıklı makalemizde Boya, Boya Lekeleri ve Boya Lekelerinden Kurtulma hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM